جمعه 3 خرداد 1398
در آستانه سال نو برگزار شد

همایش همکاران و همیاران پلیس در شهرستان سیاهکل

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/12/23 09:17 بازدید: 101
رعایت نظم اجتماعی  و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از  آثار با ارزش فرهنگ یک جامعه می باشد. 
فرماندار سیاهکل در همایش همکاران و همیاران پلیس که توسط فرماندهی انتظامی شهرستان و پلیس راه استان گیلان برای حل معضل ترافیکی آستانه سال نو و  ایام نوروز  در شهرستان برگزار شد، گفت : باید از فرهنگ و همچنین از کمک و مشارکت به ‏ویژه خانواده ها و دانش‎آموزان استفاده کنیم تا فرهنگ ترافیک در جامعه مثل سایر فرهنگ ها نهادینه گردد و جامعه از نشاط ، نظم و مقررات و اجرای دقیق آنها بهره مند شود. 
محمود صوفی فرهنگ را از دستاوردهای معنوی تمدن بشری دانست و گفت : فرهنگ احترام گذاشتن به پدر و مادر و احترام به  بزرگتر ، فرهنگ احترام به معلم ، فرهنگ نقد پذیری ، فرهنگ استفاده از کمربند ایمنی و فرهنگ احترام به قانون را از آثار فرهنگی دانسته و اظهار داشتند که رعایت نظم اجتماعی  و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از اثرات فرهنگ پذیری  امروز جامعه بشری می باشد و  امروز در خیابان‎ها نظم ترافیکی به مفهوم اجرای قانون است و اگر مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت شود  به معنای آن است که مردم و شهروندان ایران به قانون احترام می‎گذارند و قانون‎گرا هستند. 
فرماندار سیاهکل در این همایش اظهار امیدواری نمود که فرهنگ  استفاده  از کلاه ایمنی برای موتور سواران و راکبین آن در جامعه بیش از پیش گسترش  یابد  تا از بروز حوادث و خطرات رانندگی پیشگیری گردد تا شاهد غم خانواده ها و هزینه کرد درمان و .... نباشیم . 
ایشان در انتها ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید نوروز به حاضرین و کلیه اهالی شهرستان خواستار تمکین به قانون و همکاری اولیاء و بزرگان با نیروی انتظامی در برنامه های جشن پایان سال علی الخصوص چهارشنبه آخر سال شد.
دولت و ملت همدلی و همزبانی