شنبه 4 خرداد 1398
فرماندار سیاهکل: در تصمیم گیری اعتبارات سهم شهرستان در حوزه بحران توجه ویژه صورت بگیرد

جلسه ستاد بحران شهرستان سیاهکل

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/12/23 14:50 بازدید: 121
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به منظور بررسی  و حل مشکلات شهرستان درحوزه آسیب ها و خسارات ناشی از بحران سیل ، حوادث غیر مترقبه و کم آبی در فرمانداری برگزار گردید. 
فرماندار سیاهکل در این جلسه بحث تصمیم سازی و تصمیم گیری  اعتبارات در حوزه بحران و سهم شهرستان را امری مهم توصیف کرد و از مدیران کل خواست توجه و نگاه ویژه  ای به شهرستان سیاهکل داشته باشند. 
محمود صوفی افزود : انتظار داریم که تحویل و نظارت بر حوزه آب روستایی 7 روستای بالای 20 خانوار شهرستان به امور آبفار انجام گیرد تا روستایی خارج از نظارت آب روستایی نباشد و برخوردار از بحث کمیت و کیفیت باشند. 
وی با تبیین شرایط جغرافیایی و اقلیمی شهرستان خواستار توجه مدیران کل استانی به این شهرستان شد  و از مدیرکل مدیریت بحران استان خواستند که در  بحث آبخیزداری ، تامین آب شرب ،احیای سفره های زیرزمینی و جنگل ها و مراتع  اعتبارات لازم را به شهرستان  اختصاص دهند و در زمینه خرید دیزل ژنراتور نیز در جهت رفع مشکل کم آبی و بی آبی در بخش دیلمان و پیرکوه همکاری و مساعدت  داشته باشند. 
ایشان به برداشت بی رویه در رودخانه ها و عدم برداشت شن و ماسه و رسوب آن را یکی از دلایل بروز خسارات دانست و تصریح کرد : احداث دیوار حائل و کف بند در بالادست و پایین دست در مکان هایی که موجب پیشگیری از بروز خسارات می شود باید در اولویت قرار گیرد تا از میزان تخریب و رانش جلوگیری شود.  
فرماندار سیاهکل مردم شهرستان را مردمی شریف ، با نجابت ، متمدن و سابقه تاریخی  توصیف و با بر شمردن مشکلات در روستاها متذکر شد : برای رفع برخی از این مشکلات لازم است مدیرکل بنیاد مسکن در شهرستان حضور یافته و تلاشی بیشتر در افزایش درصد تخصیص اعتبارت داشته باشند .
مهندس صوفی در نظر گرفتن مبلغ یازده میلیارد ریال برای آبرسانی شهر دیلمان در نظر گرفته شده است که در رفع مشکلات تامین آب در ایام پر مصرف  تاثیرگذار خواهد بود . 
فرماندار سیاهکل تخصیص اعتبار برای مدیریت آب های سطحی و پیشگیری از تخریب واحدهای مسکونی که در معرض  این آسیب قرار دارند ، ضرورت احداث دیوار حائل مسکن 76 واحدی ، تسریع در تکمیل پروژه آسفالت مسیر اختصاصی کارخانه سیمان  را نیز متذکر شدند .
در این جلسه گزارشاتی در خصوص جذب اعتبار تسهیلات موضوع بند خ ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه ، میزان جذب و پرداخت تسهیلات بانکی حمایتی از آسیب دیدگان سیل و حوادث غیرمترقبه ، میزان جذب اعتبارات جزء 42 ردیف  5300 تملک و دارایی سرمایه ای سال 97 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در خصوص افزایش بهره مندی شهرستان در جذب این اعتبارات اخذ گردید.
دولت و ملت همدلی و همزبانی