یکشنبه 28 مهر 1398

پیام فرماندار شهرستان سیاهکل به مناسبت روز روستا

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/14 07:56 بازدید: 60

فرماندار شهرستان سیاهکل در پیامی روز روستا را تبریک گفت . در پیام محمود صوفی آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم
روستا و توسعه روستایی در خودکفایی و پیشرفت کشور نقش اساسی و مهمی دارند و در حقیقت با مشارکت روستا نشینان ، شاخص های توسعه پایدار در روستاها ارتقا خواهد یافت.
در توسعه روستایی و خودکفایی و پیشرفت در روستاها که به تبع آن به کاهش مهاجرت از روستاها منجر خواهد شد ، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ، تجهیز و مکانیزاسیون ماشین آلات بخش کشاورزی را نوید خواهد داد که هم کمک حال بخش کشاورزی و هم کمک و امید دهنده به کشاورزان است.
دغدغه امروز مسئولین دولت تدبیر و امید کمک به مقوله اشتغال و توسعه فضای کسب و کار است و باید در نظر داشت که کسب و کار و ایجاد شغل در بخش دولتی اشباع شده است و جوابگوی قشر عظیم تحصیل کرده ها نیست اما می توان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به بخش کشاورزی سوق داده شوند و هرچه این تسهیلات ارزان قیمت تر باشد هم باعث تجهیز بیشتر ماشین آلات خواهد شد و هم باعث افزایش محصولات و ایجاد اشتغال و احیای شالیزارها و باغات فراموش شده می شود که در نهایت به توسعه و رشد روستاها منجر خواهد شد.
امروز در جای جای مناطق روستایی شهرستان ، صدای عمران و آبادانی با تلاش مجموعه دولت تدبیر و امید ، روستائیان عزیز، شوراها و دهیاری ها به گوش می رسد که این امر در سال رونق تولید ، شور و شوق مجموعه های فوق را برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری، بیش از پیش خود را نمایان ساخته است و این فعالیت ها بدون تردید جز با اراده روستائیان تحقق نخواهد یافت.
اینجانب 15 مهر ماه روز روستا را به روستائیان ، شوراهای اسلامی ، دهیاران تبریک گفته و امیدوارم با توجه به پتانسیل بالای روستاهای شهرستان در بخش های مختلف شاهد رشد و توسعه همه جانبه روستاها باشیم.

محمود صوفی
فرماندار شهرستان سیاهکل

دولت و ملت همدلی و همزبانی