شنبه 16 آذر 1398

برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/12 20:29 ویرایش : ‎1398/08/12 21:05 بازدید: 64

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سیاهکل ؛ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، محمود صوفی فرماندار سیاهکل، جمعی از مدیران کل ، روسای شعب بانک های عامل استان و تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی در فرمانداری سیاهکل برگزار گردید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه با اشاره به محرومیت و مشکلات شهرستان خواستار توجه بیشتر بانک های عامل به رفع موانع تولید در شهرستان شد .
آرش فرزام صفت تسریع در تعیین تکلیف و پرداخت تسهیلات 52 طرح سرمایه گذاری معرفی شده به بانک های عامل استان را مورد تاکید قرار داد و گفت : بانک های عامل استان تاکنون نسبت به طرح های معرفی شده اقدامی صورت نداده اند و اگر این طرح ها را مورد تایید قرار نمی دهند با دلایل و استدلال ، طرح ها را برگشت دهند تا طرح های دیگر جایگزین شود.
وی در ادامه افزود : شهرستان سیاهکل انصافا از خیلی از مواردی که باید داشته باشد محروم است و باید برای جبران این محرومیت ها تلاش شود و از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان درخواست می کنم که جهت رفع موانع تولید سفر های مرتب و بیشتری به سیاهکل داشته باشند.
فرزام صفت در ادامه گفت : از بانک های عامل انتظار داریم که در زمان پرداخت تسهیلات و یا درخواست استمهال همکاری بیشتری را با واحدهای تولیدی داشته باشند و با توجه به مشکلات این واحدها لازم است برای کلیه شهرک های موجود ، جلسه ایی اختصاصی برای واحدهای مستقر در آن شهرک ها تشکیل شود که پس از عارضه یابی ، با همت و عزم مسئولین استان این مشکلات رفع گردد.
وی افزود: طرح شهرک گلخانه ایی در شهرک کشاورزی دیسام فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است و لازم است که همه مدیران شهرستان برای تسریع در اجرای این طرح بسیج شوند که در صورت اجرا ، تحول خوبی برای شهرستان در بخش های سرمایه گذاری و کشاورزی به وجود خواهد آمد.
فرماندار سیاهکل نیز در این جلسه با اشاره به سال رونق تولید و اهمیت آن در شکوفایی اقتصاد کشور ، رفع مشکلات واحدهای صنعتی وتولیدی را موثر در اشتغال و رونق تولید عنوان و اظهار داشت: کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی قطعا باعث ایجاد اشتغال و رونق تولید خواهد شد و انتظار است که دستگاه های متولی در بخش تولیدی کمک کنند تا واحدهای بیشتری در بخش تولید فعال شوند.
وی افزود: بانک ها ، تامین اجتماعی ، امور مالیاتی در زمانی که واحد صنعتی دچار مشکل مالی می شود باید به این واحد ها کمک کنند نه اینکه با پیگیری آن واحد را تعطیل یا توقیف کنند و هدف از تشکیل این کارگروه کمک به واحدهای صنعتی ، رونق تولید و ایجاد اشتغال است و انتظار است توجه بیشتری به ارتقای زیرساخت های شهرک صنعتی شود و بانک ها، تامین اجتماعی و امور مالیاتی نیز همکاری بیشتری در راستای تحقق رونق تولید با بخش تولیدی داشته باشند.
فرماندار سیاهکل با بیان این مطلب که شهرستان سیاهکل از محرومیت های زیادی در رنج است خواستار توجه بیشتر ادارات کل استان نسبت به ارتقای زیرساخت ها و رفع محرومیت ها ، نگاه ویژه سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به واحدهای صنعتی و صنفی شهرستان ، افزایش امکانات و اختیارات اداره صمت شهرستان ، توجه و نگاه ویژه به ارتقاء زیرساخت های شهرک صنعتی ، ارتقاء نمایندگی به اداره مستقل میراث فرهنگی و گردشگری با توجه به سابقه دینی ، تاریخی و فرهنگی شهرستان ، تسهیل در پرداخت و یا استمهال تسهیلات واحدهای تولیدی توسط بانک های عامل استان و تسهیل یا تقسیط در شرایط پرداخت بدهی های بیمه و مالیات واحدهای تولیدی شهرستان شد.

در این جلسه با تولید کنندگان در خصوص مشکلات پیش رو بحث و تبادل نظر شد و همچنین درباره بازپرداخت های معوق ، از بانک های عامل خواسته شد همکاری لازم را انجام دهند تا شرکت هایی که در حوزه مالیات و تامین اجتماعی بدهی معوق دارند مشمول تخفیف شده و بدهی خود را به صورت اقساط پرداخت نمایند و با مصوباتی در بخش های بانکی ، تامین اجتماعی ، امور مالیاتی و سایر دستگاه های مرتبط با رفع موانع تولید نیز همراه بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی