جمعه 3 خرداد 1398

بیانیه مشترک امام جمعه و فرماندار سیاهکل در عظمت راهپیمایی روز جهانی قدس

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/18 08:44 بازدید: 319
بیانیه مشترک امام‌جمعه و فرماندار سیاهکل در عظمت راهپیمایی روز جهانی قدس:
در این بیانیه آمده است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
«وَ لایَطَؤُنَ مَوْطِئاً یَغیظُ الْکُفّارَ وَ لایَنالُونَ مِنْ عَدُوّ نَیْلاً إِلاّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللّهَ لایُضیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنینَ»
 
هیچ گامی که موجب خشم کافران شود برنمی‌دارند و ضربه‌ای از دشمن نمی‌خورند مگر اینکه به‌واسطه آن، عمل صالحی برای آن‌ها نوشته می‌شود. به‌درستی که خداوند پاداش نیکوکاران را ضایع نمی‌کند. (توبه آیه ۱۲۰)
قدس اولین قبله مسلمانان و میعادگاه معراج نبی اعظم(ص) و پاره تن اسلام است و چه زیبا در کلام قدسی خمینی بت‌شکن آمده است: «روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیا کرد …. تکلیف بر همه مسلمانان جهان مشخص شد که برای دفاع از این مکتب چنین روزی را باید گرامی داشت و احیا کرد.» و چه حکیمانه فرمود رهبر انقلاب (مدظله‌العالی) که: «روز جهانی قدس؛ روز فریاد و مقاومت اسلامی در مقابل سیاست‌های تفرقه‌انگیز است.»
 
امروز باگذشت بیش از سه دهه از این ابتکار راهبردی و آینده‌نگرانه حضرت امام خمینی(ره) آرمان آزادی قدس شریف و حمایت از ملت مظلوم فلسطین و ملت‏های مظلوم جهان در سایه گفتمان انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری به یک مطالبه بین‌المللی تبدیل‌شده است.
امت اسلامی در حالی مراسم روز جهانی قدس امسال را برگزار می‏کنند که از یک‌سو شاهد تداوم و گسترش حرکات متجاوزانه و اقدامات ددمنشانه رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در سایه حمایت کشورهای مستکبر در رأس آن‌ها دولت جنایتکار آمریکا می‏باشند و از سوی دیگر شاهد سکوت غم‌بار مجامع جهانی حقوق بشر و سران برخی کشورهای عربی – اسلامی در قبال جنایت جنگی آل سعود در یمن و همچنین فتنه داعش و جنگ تروریست‌های تکفیری علیه مردم منطقه هستیم.
در چنین دورانی حمایت مادی، معنوی و پشتیبانی از فلسطین و محور مقاومت در مقابل غده سرطانی منطقه، حمایت از شأن و منزلت و افتخار جهان اسلام است که این وظیفه، مسئولیت عموم مسلمانان و آزادی خواهان جهان را دوچندان کرده است.
از تمامی مردم فهیم شهرستان سیاهکل می‌خواهیم ضمن حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف؛ با اعلام حضور گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، همراه و هم‌صدا با ملت بزرگ ایران اسلامی و ملل آزاده و ظلم‌ستیز جهان بار دیگر به ندای خمینی کبیر (ره) و رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفته و نفرت و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی ابراز نمایند.
 
وعده ما: جمعه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح
 
مسیر حرکت: از روبروی سپاه پاسداران ناحیه سیاهکل تا میعادگاه نماز عبادی سیاسی جمعه (مسجد جامع سیاهکل)
 
محمدرضا شکسته‌دل امام‌جمعه سیاهکل/ رضا اسلامی فرماندار شهرستان سیاهکل

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی