شنبه 27 بهمن 1397
شهرستان سیاهکل به قطب گردشگری کوهستانی تبدیل می شود

فرماندار سیاهکل در حاشیه بازدید بوم گردی وزارت کار از شهرستان :

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/14 22:53 ویرایش : ‎1397/04/14 22:54 بازدید: 245

 رضا اسلامی در حاشیه بازدید کارگروه بوم گردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مناطق گردشگری این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح ها با مشارکت افراد بومی، گروه های مردم نهاد و زیست محیطی و شرکت های ملی و بین المللی طراحی و بویژه در منطقه کوهستانی دیلمان اجرا می شوند که ظرف ۱۰ سال آینده این منطقه به قطب گردشگری کوهستانی تبدیل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه کریدور گردشگری البرز مرکزی (سیاهکل و دیلمان به رستم آباد) در منطقه دیلمان در قله درفک که دارای جاذبه های بین المللی است، اجرا و ۱۰ منطقه سوارکاری نیز از دیگر طرح های گردشگری است که در این منطقه ایجاد می شود.
فرماندار سیاهکل با اشاره به بازدید اولین کارگروه بوم گردی کشور به ریاست عیسی منصوری معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از مناطق گردشگری این شهرستان اضافه کرد: اعضای این کارگروه از تی تی کاروانسرای سیاهکل واقع در مسیر سیاهکل به دیلمان ، کارگاه سفال و سرامیک ، حمام تاریخی دیلمان و روستای زیبا و گردشگرپذیر تالش کول در بخش کوهستانی دیلمان دیدن کردند تا با ارزیابی ظرفیت های گردشگری سیاهکل بتوانند به ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه کمک کنند .
به گفته اسلامی، تی تی کاروانسرا یکی از بناهای قدیمی منطقه است که بیش از ۸۰۰سال سابقه دارد و بهسازی و استفاده از آن به صندوق احیا کشور واگذار شده تا به بازسازی آن کمک کنند.
وی توسعه زیرساخت های منطقه را ضروری دانست و گفت: تلاش ها بر این است که با ایجاد زیرساخت های مناسب، شرایط برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری و بوم گردی در منطقه فراهم شود.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی